Wnioski z programu Czyste Powietrze • bardzoczystepowietrze.pl

Piszemy i Rozliczamy wnioski
z programu Czyste Powietrze

Kompleksowo poprowadzimy Twoją sprawę o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Napiszemy wniosek, wykonamy ew. poprawki i rozliczymy inwestycję. Dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy otrzymali Dofinansowanie!

Dofinansowanie nowego
źródła ciepła

Uzyskaj od 15% do nawet 90% dofinansowania na wymianę starego pieca na nowe źródło ciepła. Dofinansowanie obejmuje kotły na paliwo stałe (np. biomasa, węgiel), kotły gazowe, olejowe oraz systemy odprowadzania ciepła jak i zbiorniki, a także Pompy Ciepła (powietrzne oraz gruntowe).

Dofinansowanie
na wymianę pieca

Uzyskaj od 15% do nawet 90% dofinansowania na wymianę starego pieca na nowe źródło ciepła. Dofinansowanie obejmuje kotły na paliwo stałe (np. biomasa, węgiel), kotły gazowe, olejowe oraz systemy odprowadzania ciepła jak i zbiorniki, a także Pompy Ciepła (powietrzne oraz gruntowe).

Piszemy i Rozliczamy wnioski
z programu Czyste Powietrze

Dofinansowanie
na wymianę pieca

Dofinansowanie nowego
źródła ciepła

Program Czyste Powietrze

Czyste powietrze to program rządowy, którego celem jest zmniejszenie lub eliminacja emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń wprowadzonych przez domy jednorodzinne do atmosfery.

Priorytetowym celem programu czyste powietrze jest wymiana starych pieców na nowoczesne, spełniające rygorystyczne wymogi w zakresie emisji zanieczyszczeń. Ponadto, w ramach projektu można dokonać kompleksowej termomodernizacji budynku, co pozwoli znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Jest to również działanie ukierunkowane na ochronę lokalnego środowiska naturalnego i poprawę komfortu życia lokalnej społeczności.

Program jest finansowany ze środków, którymi dysponuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach 10 najbliższych lat funkcjonowania programu (do 2029 roku), Fundusz zamierza wydać na dofinansowania 103 mld zł.

%

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania.

Maksymalna kwota dofinansowania w programie to aż 53 000 zł.

Budujesz dom? Masz czas do końca 2019 roku aby uzyskać dofinansowanie na Nowe Źródło Ciepła.

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z dofinansowania może skorzystać każda osoba fizyczna, która jest właścicielem (lub współwłaścicielem) domu jednorodzinnego a także osoby które budują nowy dom jednorodzinny (tylko do końca 2019 roku). W każdym przypadku konieczne jest uzyskanie zgody wszystkich współwłaścicieli budynku.

Program Czyste Powietrze zapewnia częściowy zwrot poniesionych kosztów inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 53 000 zł, z czego część stanowi bezzwrotna dotacja, a pozostałą część niskooprocentowana pożyczka (okres spłaty do 15 lat). W zależności od dochodów na osobę w gospodarstwie domowym można uzyskać od 15% do 90% bezzwrotnej dotacji. Program pozwala na realizację inwestycji w czasie nawet 24 miesięcy.

W przypadku gdy kwota rocznego dochodu wnioskodawcy przekracza 125 528 zł możliwe jest jedynie dofinansowani w formie niskoprocentowej pożyczki.

dofinansowanie czyste powietrze

Już dziś możemy pomóc Ci uzyskać dofinansowanie.

727 272 756

533 141 041

Kliknij w wybrany numer telefonu aby uzyskać więcej informacji lub umówić spotkanie.

Na co możesz otrzymać dofinansowanie?

W ramach programu czyste powietrze możliwe jest dofinansowanie wymiany lub zakupu pieca spełniającego warunki programu (możliwe jest zastosowanie większości technologii, w tym pomp ciepła) wraz z niezbędną instalacją grzewczą, termomodernizacji budynku, ukierunkowanego na zmniejszenie zużycia energii cieplnej, jak również działania uzupełniające, pozwalające dokonać dalszych oszczędności wynikających z zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

W szczególności możliwe jest:

 • Wymiana pieca (w przypadku domów nowo budowanych zakup) na nowy, spełniający najnowsze wymagania techniczne (piec na paliwo stałe, gaz, olej, biomasę, pompę ciepła).
 • Wymiana całej instalacji grzewczej wraz z grzejnikami, a także instalacji do ciepłej wody użytkowej.
 • Ocieplenie przegród (ściany), jak również stropów.
 • Wymiana okien i drzwi zewnętrznych, jak również bram wjazdowych.
 • Instalacja systemu wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła (rekuperator).
 • Montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych do wytwarzania energii elektrycznej, jak również kolektorów słonecznych do ogrzewania wody (dofinansowanie jedynie w formie pożyczki).

Ile możesz uzyskać z dofinansowania?

Maksymalna kwota dofinansowania z programu Czyste Powietrze wynosi 53 000 zł (łącznie część bezzwrotna i niskooprocentowana pożyczka preferencyjna). Wysokość kwoty bezzwrotnej dotacji zależy od średnich miesięcznych dochodów na osobę (netto / na rękę) w gospodarstwie domowym. Dochód to suma zarobków osób zamieszkujących w domu jednorodzinnym (bez uwzględniania pracujących dzieci właściciela, mających więcej niż 25 lat), dzielona przez liczbę mieszkańców w gospodarstwie domowym (dzieci właściciela mające więcej niż 25 lat nie są liczone).

Przykład: Pani Janina oraz Pan Marek Kowalscy są właścicielami domu jednorodzinnego, mają troje dzieci kolejno 5, 9 i 21 letnie (pracujące). Pani Janina zarabia 1400 zł miesięcznie, Pan Marek natomiast 1600 zł a ich najstarsze dziecko 800 zł – wspólny dochód mieszkańców to: 3800 zł miesięcznie. Dochód Państwa Kowalskich dzielimy na 5 (małżeństwo oraz troje dzieci), co daje nam miesięczny dochód na osobę w wysokości: 760 zł. Pozwala to na uzyskanie bezzwrotnej dotacji w wysokości 80% kosztów, a pozostała część (20%) może być sfinansowana w formie niskooprocentowanej pożyczki preferencyjnej.

Prośba o kontakt:

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe.

Uwaga

Dane zbierane są w celu umożliwienia zamówienia usługi. Każdy ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych poprzez serwis bardzoczystepowietrze.pl jest Primera Espada Sp. z o.o. z siedzibą w 62-510 Konin przy ul. Zakładowej 11. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji wskazanego celu. Więcej informacji odnajdziesz w Polityce prywatności i plików cookies serwisu.

Wysokość dofinansowania określona w % w zależności od kwoty miesięcznego dochodu, dla budynków istniejących:

 • do 600 zł 90% 90%
 • od 601 zł do 800 zł 80% 80%
 • od 801 zł do 1000 zł 67% 67%
 • od 1001 zł do 1200 zł 55% 55%
 • od 1201 zł do 1400 zł 43% 43%
 • od 1401 zł do 1600 zł 30% 30%
 • powyżej 1600 zł 15% 15%

Wysokość dofinansowania określona w % w zależności od kwoty miesięcznego dochodu, dla budynków nowo budowanych:

 • do 600 zł 90% 90%
 • od 601 zł do 800 zł 80% 80%
 • od 801 zł do 1000 zł 70% 70%
 • od 1001 zł do 1200 zł 60% 60%
 • od 1201 zł do 1400 zł 50% 50%
 • od 1401 zł do 1600 zł 40% 40%
 • powyżej 1600 zł 30% 30%

Procedura działania w programie

1. Określenie potrzeb i weryfikacja możliwości udziału w programie.

2. Podpisanie umowy

3. Wycena działań i przygotowanie ofert przez naszych specjalistów

4. Przygotowanie wniosku i jego złożenie

5. Realizacja działań po podpisaniu umowy z Funduszem

6. Przygotowanie wniosku o płatność i rozliczenie

dotacja na wymianę pieca

Przedstawiona procedura postępowania obejmuje wszystkie standardowe działania. W przypadku, jeżeli zdecydujecie się Państwo na naszych wykonawców, współpraca obejmuje również zebranie niezbędnych ofert (w innym przypadku trzeba to zrobić samodzielnie). W przypadku, gdy na jakimś etapie pojawi się konieczność przygotowania uzupełnień do wniosku, czy też dokonania jakichkolwiek wyjaśnień, będą one zrealizowane w ramach umowy (bez dodatkowych kosztów).

W ramach współpracy gwarantujemy
Z

1. Profesjonalną pomoc w zakresie weryfikacji możliwości przystąpienia do programu

Przed przystąpieniem do programu konieczne jest zweryfikowanie, czy w ogóle możliwe jest skorzystanie z dofinasowania. Pomagamy w tych działaniach jeszcze przed podpisaniem umowy, aby uniknąć kosztów.

i

2. Przygotowanie niezbędnych dokumentów i pomoc w złożeniu wniosku

Przygotowanie wniosku wymaga zgromadzenia różnego rodzaju dokumentów oraz informacji, jak również właściwe złożenie wniosku. Przygotujemy wniosek, jak również pomożemy zebrać wszelkie niezbędne dokumenty, a w przypadku ewentualnych uzupełnień do wniosku w późniejszym terminie, również się nimi zajmiemy.

3. Zebranie ofert (w przypadku chęci skorzystania z naszych podwykonawców)

W ramach wniosku, niezbędne jest zebranie minimum 3 ofert do każdego elementu inwestycji. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na naszych podwykonawców, zbierzemy dla Państwa oferty (w tych obszarach, w których wybierzecie Państwo naszych podwykonawców).

4. Pomoc w rozliczeniu wniosku po realizacji inwestycji

Po podpisaniu umowy i wykonaniu inwestycji, konieczne jest przygotowanie dokumentów rozliczeniowych (wniosek o płatność, odpowiednio opisane faktury itp.). Pomożemy złożyć niezbędną dokumentację w tym zakresie.

Skontaktuj się z nami

primera espada

Primera Espada Sp. z o.o.
właściciel marki "Bardzo Czyste Powietrze".

Placówka Konin

Obsługa klientów z obszarów: Wielkopolski wschodniej, woj. Kujawsko-pomorskiego, woj. Mazowieckiego, woj. Łódzkiego.

ul. Zakładowa 11
62-510 Konin
NIP: 6652994490
Wielkopolska

tel.: 727 272 756
e-mail: konin@primeraespada.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 8:00 - 15:00
Wtorek: 10:00 - 18:00*
Środa: 8:00 - 15:00
Czwartek: 10:00 - 18:00*
Piątek: 8:00 - 15:00
Uwaga! Spotkania we wtorki i czwartki po godzinie 15:00 prosimy umawiać telefonicznie.

Mapa dojazdu

Placówka Nowa Sól

Obsługa klientów z obszarów: Wielkopolski zachodniej, woj. Zachodnio-pomorskiego, woj. Lubuskiego, woj. Dolnośląskiego.

ul. Traugutta 12B/24
67-100 Nowa Sól
NIP: 6652994490
Lubuskie

tel.: 533 141 041
e-mail: nowasol@primeraespada.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 8:00 - 15:00
Wtorek: 10:00 - 18:00*
Środa: 8:00 - 15:00
Czwartek: 10:00 - 18:00*
Piątek: 8:00 - 15:00
Uwaga! Spotkania we wtorki i czwartki po godzinie 15:00 prosimy umawiać telefonicznie.

Mapa dojazdu